Chór dziecięco-młodzieżowy

Chór dziecięcy MELOLANDIA - powstał w 2018 roku z inicjatywy dyrektor Szkoły Muzycznej Yamaha w Wejherowie Karoliny Szczepańskiej - teoretyczki muzyki, pianistki, nauczycielki. Założenie chóru wynikało z potrzeby większego oddziaływania na słuch muzyczny uczniów szkoły oraz umożliwienia większej ilości dzieci radości ze wspólnego muzykowania. Początkowo miał to być zespół dziecięco-młodzieżowy, został jednak przekwalifikowany na chór dzieci w wieku 6-11 lat. Chór pod dyrekcją Karoliny Szczepańskiej zadebiutował na koncercie z okazji Mikołajek w CH Kaszuby w Wejherowie 6.12.2018 roku. W kolejnych latach brał udział w koncertach z okazji WOŚP, Jarmarku Bożonarodzeniowego w Wejherowie, koncertach Akademii Chóralnej - Śpiewającej Polski, Szkoły Muzycznej Yamaha, koncertach kolęd w lokalnych parafiach. Od września 2024 roku rolę dyrygentki i kierownika artystycznego chóru przejmie Magdalena Domagalska.

Magdalena Domagalska - dyrygentka, skrzypaczka, laureatka ogólnopolskich konkursów jako członek zespołów kameralnych oraz solistka, między innymi w II Konkursie Skrzypcowym im. Piotra Janowskiego w Grudziądzu. W roku 2019 ukończyła studia licencjackie na kierunku kryminologia. Od 2016 r. jest sopranem II w Akademickim Chórze Uniwersytetu Gdańskiego, z którym brała udział w wielu koncertach oraz międzynarodowych konkursach, m.in. we Włoszech w 2017 r., w Hiszpanii w 2018 r. oraz na Łotwie w styczniu 2019 r. W 2017 roku założyła i od tamtej pory prowadzi chór parafialny Chorus Reginae Poloniae w Wąbrzeźnie. Od marca do czerwca 2022 r. prowadziła zajęcia umuzykalniające w pracowni muzycznej „Muzykon” w Gdańsku, a od grudnia 2023 r. prowadzi zajęcia indywidualne klasy skrzypiec w Szkole Muzycznej Yamaha w Wejherowie. Jest współorganizatorką festiwalu jazzowego WąbJAZZno, oraz członkinią Stowarzyszenia FORMA zajmującego się m. in. organizacją koncertów i warsztatów muzycznych. Obecnie kończy studia magisterskie na kierunku dyrygentura chóralna w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Cena uczestnictwa w zajęciach (70min w tygodniu, koncerty z dodatkowymi próbami): 100 zł, dla uczniów YMS 40 zł/msc.