To content (skip navigation)

Aktualności

Świąteczny Koncert Charytatywny w Wejherowie

2019-12-22

Dnia 21.12.2019 w Kościele pw. NMP Królowej Polski w Wejherowie odbył się nasz coroczny koncert, tym razem jednak był to koncert niezwykły, bo charytatywny! To był absolutnie czas CUDÓW! Zebraliśmy 6000 zł na rehabilitację Tomasza Nowaka - poszkodowanego w wypadku samochodowym, ale to wcale nie koniec, bo część przedmiotów trafi na aukcje w internecie!
Wystąpiło ponad 130 uczniów naszej placówki w Wejherowie oraz wszyscy nauczyciele! Zabrzmiały koledy, pastorałki i piosenki o tematyce świąteczno-zimowej. Było to ogromne przedsięwzięcie, którego nie udałoby się przeprowadzić bez pomocy i zaangażowania wielu osób, którym serdecznie dziękujemy!

Nasz chór w programie "Śpiewająca Polska" edycja 2020 !!!

2019-12-20

Wiadomość z ostatniej chwili!

Nasz chór dostał się do programu "Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska", edycja 2020 :) 

 

Śpiewająca Polska wspiera rozwój chórów przedszkolnych i szkolnych przez dofinansowywanie godzin lekcyjnych, sprawowanie opieki merytorycznej nad chórami i dyrygentami, organizowanie warsztatów, konkursów i koncertów, a także zamawianie kompozycji przeznaczonych dla chórów dziecięcych i młodzieżowych. Nie do przecenienia dla realizacji celów projektu jest współpraca z uczelniami muzycznymi kształcącymi dyrygentów w zakresie zarówno artystycznym, jak i dydaktycznym.

Kuratorem regionalnym programu jest p. mgr Ewa Rocławska, dzięki udziałowi w programie zyskamy możliwość wsparcie merytoryczne i możliwość prezentacji podczas koncertów i konkursów. 

Świąteczny Koncert Charytatywny

2019-12-14
Świąteczny Koncert Charytatywny w Wejherowie oraz Koncert Świąteczny w Rumi.
Zapraszamy serdecznie na nasz Świąteczny Koncert Charytatywny, w którym wystąpią uczniowie i nauczyciele Szkoły Muzycznej YAMAHA w Wejherowie. W programie zespołowe wykonania kolęd i pastorałek, tylko muzyka na żywo.
Podczas tegorocznego koncertu zostanie zorganizowania zbiórka pieniędzy na rehabilitację Tomasza Nowak - naszego byłego ucznia, który uległ ciężkiemu wypadkowi. Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli, prosimy również o wsparcie rzeczowe kiermaszu świątecznego, który będzie towarzyszył koncertowi.

"Lista obrażeń, jakich doznał Tomek jest długa: złamany kręgosłup, stłuczenie płuc, złamania twarzoczaszki, połamane kręgi, obrzęk rdzenia. Nie wiemy, co przyniesie przyszłość. Jedyną szansą na sprawność jest długa i kosztowna rehabilitacja.
Tomek to wojownik. “Rambo” – tak mówią na niego nasi znajomi i… coś w tym musi być. Po miesiącu powoli zaczyna sam oddychać i mówić. Wierzymy, że odzyskamy, chociaż część możliwości sprzed wypadku. Tomek to przecież bardzo aktywny facet (...)"
zbiórka na siepomaga: https://www.siepomaga.pl/rambo

Nad prawidłowym przebiegiem zbiórki czuwać będzie Fundacja Votum

Liczymy na Państwa pomoc, obecność i wsparcie finansowe zbiórki!
Karolina i Marcin Szczepańscy
 

 

WEJHEROWO 21.12.2019 godz. 16:00 w Kościele NMP Królowej Polski, ul. Rybacka 22

 

Po raz pierwszy przygotowaliśmy również odrębny program w Rumi:

RUMIA 22.12.2019 o godz. 15:00 w Klubie Paradialnym przy Kościele pw. św Józefa i św. Judy Tadeusza, ul. Podgórna 1 w Rumi.

 

Wstęp wolny! 
Zapraszamy!

Maciej Bartecki z 2 nagrodą!

2019-12-14

Uczeń wokalu Maciej Bartecki z klasy p. Wiesławy Szypelt zajął 2 miejsce w X Powiatowym Konkursie Poezji Śpiewanej w Redzie "Szli tędy ludzie.."

Brawo!!!

Nasza uczennica ponownie w finale Bursztynowych Kluczy!

2019-12-14

Uczennica naszej szkoły - Marta Byczk dostała się do finału prestiżowego konkursu wokalnego w Pucku - Bursztynowych Kluczy. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za finał, który odbędzie się w 2020 roku!

Wspaniały sukces naszych uczniów!

2019-12-14

Nasi uczniowie, przygotowani przez p. WIESŁAWĘ SZYPELT odnieśli spektakularny sukces podczas tegorocznego XX Jubileuszowego Przeglądu Piosenki Dziecięcej w Rumi!
W kategorii klas 7-8:
- ROKSANA POTRYKUS I miejsce 
- MARTA BYCZK zajęła 2 miejsce 

W kategorii klas 4-6
- MICHELLE RODA 3 miejsce 

W kategorii klas 2-3

- KUBA RABCZENKO 1 miejsce 

W kategorii 0-1

- OLIWER WAWRZYNIAK 1 miejsce 

 

Ponadto w konkursie odnieśli również sukcesy inni nasi uczniowie, ale reprezentowali swoje szkoły podstawowe: Martyna Dardzińska (uczennica p. Karoliny Szczepańskej) , Zofia Brechelke (uczennica p. Wiesławy Szypelt) i Antoni Zalach (uczeń p. Estery Wiaduch).
Zatem łącznie aż 8 laureatów z naszych 2 placówek.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!!

Jarmark Bożonarodzeniowy

2019-12-14

Nasi uczniowie i nauczyciele wystąpili podczas otwarcia Jarmarku Bożonarodzeniowego w Wejherowie. Na scenie na wejherowskim rynku wykonaliśmy 14 kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych. Wystąpili soliści z klasy wokalu, zespoły instrumentalne, duety, chór szkolny. Uczniów do tego wydarzenia przygotowali nauczyciele: p. Karolina Szczepańska, p. Wiesława Szypelt, p. Marta Bagniewska, p. Mateusz Bliskowski, p. Piotr Góra, p. Katarzyna Gościewska. Akompaniowali p. Mariusz Czajka, p. Karolina Szczepańska oraz p. Agata Jasińska-Krajnowska.

W drugiej części koncertu razem z naszym chórem wystąpił chór szkolny "Fryderyki" z SP5 pod dyrekcją p. Agaty Jasińskiej-Krajnowskiej.

 

fot. D.Bohaczewski

Mikołajki w CH Kaszuby

2019-12-14

Uczniowie naszych placówek w Wejherowie i w Rumi wystąpili podczas Mikołajek w CH Kaszuby.

Uczniowie z klas p. Wiesławy Szypelt, p. Marty Bagniewskiej, p. Karoliny Szczepańskiej i p. Mariusza Czajki: Agata Kaczmarska, Oliwer Wawrzyniak, Martyna Ziegert, Natasza Grośkiewicz, Emilia Lipowska, Klaudia Bartecka, Alicja Czoska, Julia Potrykus i Maciej Bartecki wykonali kolędy i piosenki świąteczne.

Imprezę poprowadziła p. Anna Lipowska.

Dziękujemy za zaproszenie!

MUSIC CAMP 2020

2019-12-14

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na wakacje 2020. 

MUSIC CAMP 2020 odbędzie się 6-16 lipca 2020 w Zakopanem. Dojazd klimatyzowanym autokarem. W kadrze nauczyciele naszej szkoły i wspaniali muzycy! Bogata oferta zajęć. Ograniczona ilość miejsc. 
Szczegóły w zakładce "obóz muzyczny".

Zapraszamy do zapisów!

Nagrania płyty Sati Sauri z naszym udziałem

2019-12-14

Dyrektor naszej szkoły p. Karolina Szczepańska oraz uczennica Marta Byczk wzięły udział w nagraniach chórków na płytę Sati Sauri - wokalistki, kompozytorki, skrzypaczki, aranżerki, mieszkanki Wejherowa. 

Nagrania odbyły się 30.11.2019 w North Studiu w Swarzewie.

Premiera płyty wiosną 2020! 

Logo chóru MELOLANDIA

2019-12-14

Nasz szkolny chór zyskał nowe logo. 

Jego autorem jest p. Kacper Siudak - nasz absolwent, pracownik studia graficznego www.sail-reklama.pl

 

Dziękujemy!

Koncert Finałowy Śpiewającej Polski

2019-12-14

Nasz szkolny chór dziecięco-młodzieżowy MELOLANDIA  wziął udział w Koncercie Finałowym regionu pomorskiego "Śpiewającej Polski". Koncert odbył się 24.11.2019 w Filharmonii Kaszubskiej. Dziękujemy za zaproszenie p. Agacie Jasińskiej-Krajnowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 5. 

Połączone chóry SP 5, Szkoły Podstawowej Sióstr Zmartwychwstanek oraz chór naszej szkoły wykonały pieśń Jana Trepczyka "Zymkły" i "Miliony Marzeń" z musicalu "The Greatest Showman". 

W wydarzeniu wzięli też udział inni uczniowie naszej szkoły:

Roksana Potrykus - wokal

Zuzanna Sowa - keyboard

 

Pani Karolina Szczepańska wykonała akompaniament do pieśni J.Trepczyka.

Kolejna nagroda!

2019-12-14

Malgosia Wróblewska zajęła I miejsce w kategorii zespołów klas 1-3 na II Międzyszkolnym Konkursie Pieśni Patriotycznej w Wejherowie.
Małgosia kształci u nas słuch, grę na klawiszach i wokal od wielu lat, obecnie w programie Junior Extension Course i w chórze, oba programy prowadzi p. Karolina Szczepańska.
Na konkursie reprezentowała Szkołę Podstawową w Gowinie.

III miejsce naszej uczennicy na Wojewódzkim Konkursie Pieśni Patriotycznej

2019-12-14

16.11.2019 Julia Romanowska zajęła III miejsce w XII Wojewódzkim Konkursie Piosenki Patriotycznej.
Julia wykonała swoją kompozycję pt. "Biała sukienka" z własnym akompaniamentem.
Julka jest uczennicą p. Karoliny Szczepańskej w naszej placówce w Rumi.

Nowy program keyboardowy

2019-12-14

"Play for Keeps" - nowy program keyboardowy już w Polsce!

Szkoła Muzyczna Yamaha w Wejherowie jest pierwszą placówką, a jednocześnie jedną z trzech w Polsce, w której prowadzony jest pilotażowo nowy program. Od września 2020, po szkoleniach dla nauczycieli, program "Play for Keeps" wprowadzony będzie we wszystkich placówkach Yamaha Szkoła Muzyczna w Polsce.

W październiku odbyło się szkolenie dla ogólnopolskich Seminar Leaderow z nowego programu keyboardowego "Play for Keeps". Uczestniczyla w nim pani Karolina Szczepańska - dyrektor naszej szkoły, dzięki czemu mogła rozpocząć pracę w tym programie już w tym roku szkolnym.

Powiatowo-miejskie obchody Dnia Niepodległości w Wejherowie

2019-12-14

Nasi uczniowie uczestniczyli w obchodach Dnia Niepodległości w Wejherowie!

 

08.11.2019 uczniowie naszej szkoły brali udział w przedstawieniu z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Dziekujemy serdecznie p. Agacie Jasińskiej-Krajnowskiej z SP5 za zaproszenie do udziału w tej ważnej uroczystości!
Bardzo dziękujemy naszym uczniom, którzy wystąpili:
- Zuzia Sowa
- Gabrysia Bohaczewska
- Roksana Potrykus
- Agata Kaczmarska
- Jakub Rzeppa

Podczas uroczystości zabrzmiała też piosenka "Miliony marzen" z musicalu "The Greatest Showman" w aranżacji pani Karoliny Szczepańskej - dyrektora naszej placówki.

Dni Otwartych Drzwi

2019-08-28

Zapraszamy na Dni Otwartych Drzwi!

7-8 września 2019

godz. 11:00-17:00

Wejherowo i Rumia 

Rekrutacja 2019-20

2019-07-26

Zapraszamy do zapisów na rok szkolny 2019-20

 

KONCERTY LETNIE

2019-06-06

Serdecznie zapraszamy na koncerty naszych uczniów!

letnie warsztaty muzyczne

2019-06-01

Zapraszamy do udziału w naszych letnich warsztatach twórczych :)

 

- codzienne zajęcia muzyczne (gitara, keyboard, perkusja, wokal, chór), 
- wyjście do kina, muzeum, taras widokowy,
- codzienna porcja ruchu na świeżym powietrzu i integracji, 
- gry planszowe, karaoke, mini-dyskoteka, zajęcia plastyczne, warsztaty z KreOlą,
- wyżywienie w restauracji Campanula,

- codziennie 8:00-16:00.

 

wiek: 6-13 lat

 

3 terminy do wyboru: 
1-5.07.2019,

8-12.07.2019

26-30.08.2019

 

Miejsce: YAMAHA Szkoła Muzyczna, Wejherowo ul. 3 Maja 23D.
Cena: 519 zł (dla naszych uczniów cena specjalna: 459 zł) 

 

Zapraszamy!

wejherowo@yamahaszkola.pl

tel: 664-17-17-35

 

https://www.facebook.com/YSMWejherowoRumia/videos/438670490027887/?v=438670490027887

Nabór do nowych grup od IV 2019

2019-03-20

Nabór!!! Wejherowo. 
JMC (4-6 lat) - prowadzimy zapisy na listę oczekujących (grupa planowana w soboty)
Keyboard dzieci 6-9 lat - prowadzimy zapisy do grupy w czwartki o godz 17:15, lekcja próbna planowana 04.04.
Keyboard młodzież (od10 lat) - rusza nowa grupa we wtorki o 14:30
flet prosty/ poprzeczny - zapraszamy do zapisów na piątki
wokal - grupa młodzieżowa (pow. 12 lat) wtorek 18:30 
wokal - grupa dziecięca (7-11 lat) środa 17:50
wokal - lekcje indywidualne w piątki - zapraszamy do zapisów

 

zapisy i informacje: 664-17-17-35

Ferie w YSM Wejherowo

2019-01-28

Twórcze ferie w Szkole Muzycznej Yamaha 
- codzienne zajęcia muzyczne (gitara, keyboard, perkusja, wokal, chor), 
- zajęcia plastyczne, 
- warsztaty tworzenia mydełek z KreOlą 
- wyjście do kina i muzeum,
- codzienna porcja ruchu na świeżym powietrzu i integracji, 
- gry planszowe, karaoke, mini-dyskoteka, 
- wyżywienie w restauracji Campanula
- zajęcia w godzinach 9-15 (możliwość opieki w godzinach 7:45-16:00).

Termin: 18-22 lutego 2019
Miejsce: YAMAHA Szkoła Muzyczna, Wejherowo ul. 3 Maja 23D.
Cena: 499 zł (dla naszych uczniów cena specjalna: 419 zł) 
Informacje i zapisy: 664-17-17-35 lub wejherowo@yamahaszkola.pl 

OBÓZ MUZYCZNY 2019

2018-12-04
Serdecznie zapraszamy do udziału w niezwykłym obozie muzycznym organizowanym przez Szkołę Muzyczną YAMAHA w Wejherowie przy współpracy z Biurem Turystycznym Czerwiński Travel.

 

 

Chór dziecięcy

2018-10-16

CASTING do chóru dziecięcego

dni wolne 2018-19

2018-10-04

Poniżej lista dni wolnych od nauki w roku szkolnym 2018-19

NABÓR

2018-09-14

Zapraszamy do nowych grup! 

 

Dni Otwartych Drzwi

2018-08-26

Zapraszamy na Dni Otwartych Drzwi 08-09 września 2018 do naszych placówek

Wejherowo ul. 3 Maja 23 D

Rumia ul. Abrahama 15

Poniżej plan

Uwaga NOWOŚCI!

2018-08-17

Otwieramy klasę skrzypiec i klasę perkusji!

 

Plan DOD Wejherowo

2017-09-05

Plan Dni Otwartych Drzwi w Szkole Muzycznej YAMAHA w Wejherowie.

Plan DOD Rumia

2017-09-05

Przedstawiamy orientacyjny plan lekcji próbnych podczas Dni Otwartych Drzwi 2017 w Rumi.

Rekrutacja

2017-08-22

Rozpoczynamy rekrutację na rok szkolny 2017-18!

 

Dni wolne w roku szkolnym 2016-17

2016-09-15

Poniżej podajemy listę dni wolnych od zajęć w naszej szkole w roku szkolnym 2016-17

Pierwsze zajęcia w roku szkolnym 2016/17

2016-08-30

W roku szkolnym 2016/17 pierwsze zajęcia odbędą się 05.09.

Dni Otwartych Drzwi

2016-08-23

Zapraszamy na Dni Otwartych Drzwi!

Sukcesy naszej uczennicy!

2016-04-09

Oliwia Nastały - nasza uczennica klasy wokalu, od początku kwietnia wygrała już dwa konkursy wokalne, w tym jeden o randze ogólnopolskiej. 

 

Zmiana lokalizacji

2016-03-22

UWAGA! Zmiana lokalizacji w Wejherowie! 24-29.03 przerwa świąteczna - zajęcia nie odbywają się.

 

Nowe grupy w Rumi

2016-01-11

WOKAL, "Szkraby i Muzyka" oraz "Fun Key Kids" - nowe grupy w Rumi!

Nowe grupy

2015-10-26

Ostatnie wolne miejsca!

Dni Wolne

2015-10-26

Przypominamy, że 02.11 jest dniem wolnym od zajęć!