NOWOŚĆ -warsztaty głosu w pracy!

Nasz głos jest jednym z podstawowych narzędzi ekspresji. Jeśli w swojej pracy zawodowej używasz swojego głosu, zapraszamy cię na:

WARSZTAT GŁOSU W PRACY
dla nauczycieli, trenerów, szkoleniowców, samorządowców oraz wszystkich osób pracujących głosem.

Zastanawiasz się czy używasz głosu w sposób prawidłowy? Odczuwasz konsekwencje nieumiejętnego używania swojego głosu? Chciałbyś wydobyć siłę brzmienia swojego głosu? Chcesz wiedzieć jak odpowiednio zadbać o swój głos?

PROGRAM:

1. Świadomość funkcjonowania i higieny głosu

2. Praca nad oddechem: ćwiczenia oddechowe, rozwijanie umiejętności oddychania przeponowego, zarządzanie rodzajami oddychania

3. Ćwiczenia dykcyjne i artykulacyjne

4. Zarządzanie naszym głosem by nas słuchano: wysokość głosu, intonacja, barwa głosu, głośność naszego głosu,  tempo mówienia

5. Ćwiczenia otwierające głos: improwizacja wokalna, masaż wewnętrzny naszego aparatu mowy za pomocą dźwięków

6. Wydobywanie ukrytej siły głosu: ćwiczenia ekspresji i wyrażania swojego potencjału

7. Ćwiczenia wokalne jako element usprawniający używanie naszego głosu: m.in. rozśpiewanie wokalne, ćwiczenia rytmiczne, śpiew

8. Technika relaksacyjna głosu połączona z wizualizacją i wzmocnieniem mentalnym, praca z przekonaniami o własnym głosie

9. Praca z blokadami głosu

10. Jak chronić głos przed przeciążeniami ?

11. Emocje w głosie: jak uwalniać i maskować emocje i stres w głosie

12. Przemawianie publiczne, czyli jak mówić by nas słuchano

Prowadząca: mgr Wiesława Szypelt - wieloletni nauczyciel w szkołach podstawowych i gimnazjum.

Wokalistka i kierownik artystyczny zespołu NonStop z Gdyni i trener wokalny w obu naszych placówkach. Wieloletni nauczyciel muzyki w dawnym Gimnazjum nr 1 oraz w Szkole Postawowej nr 9 w Wejherowie. Pomysłodawca i opiekun grupy artystycznej Awokado. Autorka tekstów, aranżacji i muzyki do piosenek, m.in. do spektaklu "Mała Księżniczka". Trener wokalny w spektaklu "12 opowieści na trudne czasy" w Wejherowskim Centrum Kultury.

Jest absolwentką Edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Uczestniczyła również w wielu seminariach i warsztatach dla wokalistów, aktorów i nauczycieli.

W wolnych chwilach rozwija swoje hobby artystyczne - aktorstwo - podczas tworzenia happeningów, performance z uznanymi artystami, jak i podczas spektakli, teledysków (Miłość, Miłość - K. Zalewskiego). Od dwóch lat stale współpracuje przy produkcjach telewizyjnych dla TVN, Polsat, TV Puls - role drugoplanowe, pierwszoplanowe i epizody m.in. w "Gliniarzach", "Ekipach w akcji", "Rodzinnym Interesie", "Ukrytej Prawdzie".