To content (skip navigation)

Nauczyciele

Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować usługi najwyższej klasy, które pozwolą na osiągnięcie osobistych celów w miłym, a jednocześnie profesjonalnym środowisku.

W celu osiągnięcia tak wysokich standardów nasi nauczyciele reprezentują najwyższy poziom przygotowania, a także biorą udział w regularnych i stałych szkoleniach zawodowych, aby ten poziom podnosić.

 

Karolina Szczepańska mgr Karolina Szczepańska 

dyrektor Szkoły Muzycznej YAMAHA w Wejherowie

Music Wonderland, Junior Music Course, Junior Extension Course, Junior Step Fundamental Course, Junior Step Course, Fun Key, Fun Key Kids, Play for Keeps, Pianoforte, chór.

Seminar Leader programów keyboardowych.

W systemie YAMAHA Szkoła Muzyczna od 2008 roku. 

Założycielka i dyrektor Szkoły Muzycznej YAMAHA w Wejherowie i w Rumi. Absolwentka Wydziału Dyrygentury, Kompozycji i Teorii Muzyki (specjalność: teoria muzyki) Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie - obecnie posiadającej rangę Uniwersytetu, a także Podyplomowych Studiów Menedżerskich dla twórców, artystów i animatorów kultury na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. 

Pochodzi z Wejherowa i to tutaj rozpoczęła swoją edukację muzyczną w zakresie gry na fortepianie - w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia. Naukę kontynuowała następnie w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, a potem na Akademii Muzycznej w Warszawie.

Przygodę z nauczaniem rozpoczęła już na studiach - była wolontariuszką w Szkole Muzycznej przy Ośrodku dla Niewidomych w Laskach, a także nauczycielem przedmiotów teoretycznych w Społecznej Szkole Muzycznej w Wołominie. Zdobyła również doświadczenie przy organizacji imprez, koncertów i szkoleń w Agencji Artystycznej Dziesięciu Muz w Warszawie. Od 2008 roku prowadzi kursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych w ramach systemu YAMAHA Szkoła Muzyczna - początkowo w Warszawie, od 2010 roku w Wejherowie, a od 2013 również w Rumi. Regularnie bierze udział w seminariach i szkoleniach. Koncertuje jako konferansjer, chórzystka i akompaniatorka. Współzałożycielka i pierwsza prezes (lata 2011-15) Wejherowskiego Chóru Mieszanego Camerta Musicale. W 2017 roku nagrodzona tytułem Prezesa Honorowego stowarzyszenia. 

Od października 2018 prowadzi chór dziecięco-młodzieżowy Melolandia ze Szkoły Muzycznej Yamaha w Wejherowie. Od września 2019 roku jest nauczycielem muzyki i rytmiki w Szkole Podstawowej Sióstr Zmartwychwstanek, gdzie prowadzi również chór "Wiolinki" i zespół muzyczny.
Posiada Certyfikat dla nauczycieli Grade 4. Jest Seminar Leaderem programów keyboardowych - prowadzi szkolenia dla nauczycieli w systemie YAMAHA Szkoła Muzyczna z całej Polski.

 

 

mgr Marcin Szczepański

dyrektor ds. administracyjnych, sekretariat

Absolwent Historii o specjalności Archiwistyka na Uniwersytecie Gdańskim. Pracował m.in. w Stoczni Gdańsk, w GTL LOT. Przez kilka lat był reporterem Radia Kaszebe. Biegle posługuje się j. angielskim. Od 2018 roku koordynuje wszelkie prace biurowe w obu naszych placówkach.

  

KLASA GITARY: 

Mateusz Bliskowski

mgr Mateusz Bliskowski

Gitara klasyczna, gitara elektryczna, gitara akustyczna, gitara basowa, ukulele

W systemie YAMAHA Szkoła Muzyczna od 2014 roku
Gitarzysta, pedagog, obecnie student Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, specjalność: instrumentalistyka jazzowa, gitara jazzowa. Absolwent Instytutu Muzyki Akademii Pomorskiej w Słupsku, kierunek: edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Kształcił się u wybitnych pedagogów oraz czołowych gitarzystów jazzowych, m.in. u Dra Piotra Olszewskiego oraz Dra Macieja Grzywacza. Brał udział w wielu warsztatach między innymi u gitarzystów jazzowych światowej sławy jak Lage Lund czy Kurt Rosenwinkel. Udziela się w wielu projektach i zespołach muzycznych jako solista, akompaniator, aranżer. Regularnie koncertuje w zespole muzycznym uznanego perkusisty Mariana Szarmacha.

Działalność koncertowa obejmuje głównie improwizowaną muzykę jazzową oraz aranżacje jazzowe utworów popularnych. Gitarzysta specjalizuje się w muzyce improwizowanej, wykorzystującej naturalne brzmienie gitary elektrycznej. Operuje rozbudowanymi brzmieniowo środkami harmonicznymi oraz wykorzystuje gitarę jako samodzielny, solowy instrument na wzór fortepianu. Repertuar muzyczny opiera na własnych kompozycjach oraz standardach muzyki jazzowej aranżowanych na trio.

 

Mikołaj Mazurkiewicz 

gitara elektryczna, klasyczna.

Uczeń gitary klasycznej, a następnie elektrycznej w Szkole Muzycznej Yamaha w Wejherowie od 2010 roku, od 2014 roku pod kierunkiem mgr Mateusza Bliskowskiego. Występuje z zespołem ACHAT (dawniej Shreds of Glasses) w Wejherowie. 

 

INSTRUMENTY KLAWISZOWE

lic. Kinga Kasicka 

Fun Key Kids, Play for Keeps, Pianoforte, wokal i emisja głosu

W systemie YAMAHA Szkoła Muzyczna od 2020 roku 

Absolwentka Rytmiki na Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku, już niedługo absolwentka Studium Wokalno- Aktorskiego im.D.Baduszkowej w Gdyni. Ukończyła I i II st. Szkoły Muzycznej na fortepianie. Od niedawna można ją oglądać na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni w takich spektaklach jak "Skrzypek na dachu" czy "Gorączka Sobotniej Nocy". W 2018 roku podkładała głos do bajki "Bitz i Bob", którą można oglądać na stacji Cbeebies. Od dziecka pasjonuje się muzyką, aktorstwem tańcem i śpiewem. Pracuje z dziećmi od 5 lat a od roku uczy gry na pianinie, keyboardzie i śpiewu w Szkole Muzycznej Yamaha.

 

INSTRUMENTY DĘTE

mgr Marta Bagniewska

flet poprzeczny, flet prosty, saksofon, śpiew

W systemie YAMAHA Szkoła Muzyczna od 2019 roku

Ukończyła z wyróżnieniem Wydział Instrumentalny (specjalność: flet poprzeczny) w Akademii Muzycznej
im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.
Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 13 lat w PSM I i II stopnia w Grudziądzu u mgr Moniki
Dudek. Naukę kontynuowała w Akademii Muzycznej w Gdańsku u prof. Krzysztofa Langmada, oraz dr
Rafała Jędrzejewskiego. Już od drugiego roku studiów naucza gry na instrumentach w Szkole Muzycznej
Yamaha w Wejherowie, wcześniej w PSM I stopnia w Kwidzynie (w latach 2015-2017), a obecnie w PSM I
stopnia im. Stanisława Moniuszki W Pucku. Ukończyła również kurs na wychowawcę kolonijnego - była członkiem kadry na obu turnusach Music Camp 2020, organizowanych przez YSM Wejherowo w Dębrzynie.
Uczestniczyła w wielu projektach, warsztatach i kursach mistrzowskich u takich osobistości jak: Peter-
Lukas Graf, Łukasz Długosz, Gareth McLernon, Michael Martin Kofler, Andrea Lieberknecht, Aldo
Baerten, Ruth Wentorf, Andras Adorjan oraz Raffaele Trevisani. Jako kameralistka i solistka koncertowała
w kraju jak i za granicą, głównie na terenach Niemiec. Współpracowała z: orkiestrą Sinfonietta
Pomerania, Operą Bałtycką, a także z Symfoniczną Orkiestrą Akademii Muzycznej w Gdańsku, z którą
nagrała operę Stanisława Moniuszki Straszny Dwór. Obecnie jest członkiem orkiestry Bałtyckiej
Filharmonii Młodych prowadzonej przez dr Sylwię Janiak- Kobylińską. Zdobywczyni złotej nagrody na
międzynarodowym konkursie dla instrumentów dętych w Białymstoku 2018 roku.

 

INSTRUMENTY SMYCZKOWE 

mgr Katarzyna Gościewska 

Niemowlaki w Krainie Dźwięków, Szkraby i Muzyka, skrzypce

W systemie YAMAHA Szkoła Muzyczna od 2018 roku

Absolwentka Wydziału Instrumentalnego (specjalność Pedagogika instrumentalna - skrzypce, klasa dr hab. Pawła Kuklińskiego, prof. AM) Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła mając 6 lat w PSM I i II stopnia w Suwałkach.

Doskonaliła grę na skrzypcach podczas kursów mistrzowskich, prowadzonych przez światowej klasy skrzypków, takich jak: Wiesław Kwaśny, Jan Stanienda, Krzyszof Śmietana.
Wielokrotnie uczestniczyła w Międzynarodowym Festiwalu Ars Musica w Suwałkach (2011, 2012, 2013, 2014, 2015), grając w I i II skrzypcach, pełniąc funkcję inspektora orkiestry oraz lidera II skrzypiec. Stale występuje jako kameralistka a także członek orkiestr projektowych.

Brała udział w Kursie Animacji Żłobkowej i Przedszkolnej (Centrum Szkoleniowe IntoTheWorld) oraz szkoleniach metodycznych i dydaktycznych dla nauczycieli Szkół Muzycznych Yamaha. Uczestniczyła w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Z zagadnień wczesnej edukacji muzycznej" (Gdańsk 2017). Laureatka III miejsca w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Brzegu (2012).

W latach 2017-2018 była nauczycielem gry na skrzypcach w Ognisku Muczycznym Do Re Mi w Gdańsku. W grudniu 2018 pełniła zastępstwo w PSM I i II stopnia w Suwałkach.


Katarzyna pasjonuje się psychologią i aktywnie poszerza swoją wiedzę z zakresu rozwoju psychicznego dzieci. Uczestniczyła w cyklu szkoleń dotyczących autyzmu: "Podstawowe techniki nauczania u małych dzieci z autyzmem","Rozwijanie komunikacji i mowy u małych dzieci z autyzmem", "Planowanie terapii małych dzieci z autyzmem", "Zarządzanie zachowaniem - sytuacje trudne u małych dzieci z autyzmem" (Gdynia 2019).
Certyfikowany Trener Metod Relaksacyjnych dla Dzieci (Gdynia 2019).
Uczestnik szkolenia "Rozwój psychiczny 3-6 r.ż." (Katowice 2021)
Uczestnik Kursu Akademickiego Uniwersytetu SWPS "Od dziecka do nastolatka - psychologia rozwoju w praktyce." (Warszawa 2021).

Ukończyła również szkolenie dla nauczycieli grupowych lekcji skrzypiec w systemie YAMAHA Szkoła Muzyczna. 

W naszej szkole prowadzi stale powiększającą się klasę skrzypiec oraz programy wczesnodziecięce Niemowlaki w Krainie Dźwięków, Szkraby i Muzyka (od 2018).

 

mgr Joanna Małaszycka 

wiolonczela 

W Szkole Muzycznej YAMAHA w Wejherowie uczy gry na wiolonczeli od 2020 roku.

absolwentka Akademii Muzycznych we Wrocławiu oraz Gdańsku na kierunku Instrumentalistyka. Naukę gry na wiolonczeli rozpoczęła w wieku 7 lat w PSM w Oświęcimiu.
Ma duże doświadczenie w kameralistyce, w latach 2016-2019 pracowała w kwartecie smyczkowym za granicą. Aktualnie współpracuje ze Stowarzyszeniem Miłośników Muzyki w Wejherowie oraz Teatrem Variete Muza w Koszalinie.
Najważniejsze w nauczaniu są dla niej radość z grania i wszechstronny rozwój.
Niedawno odkryła swoją drugą pasję związaną z branżą IT, którą realizuje jako pracownik linii wsparcia dla użytkowników oraz tester oprogramowania w firmie qb-mobile w Gdyni.

 

KLASA ŚPIEWU I EMISJI GŁOSU

mgr Wiesława Szypelt 

śpiew i emisja głosu

W systemie YAMAHA Szkoła Muzyczna od 2018 roku

Wokalistka i kierownik artystyczny zespołu NonStop z Gdyni i trener wokalny w obu naszych placówkach. Wieloletni nauczyciel muzyki w dawnym Gimnazjum nr 1, a obecnie w Szkole Postawowej nr 9 w Wejherowie. Pomysłodawca i opiekun grupy artystycznej Awokado. Autorka tekstów, aranżacji i muzyki do piosenek, m.in. do spektaklu "Mała Księżniczka".

Jest absolwentką Edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Uczestniczyła również w wielu seminariach i warsztatach dla wokalistów, aktorów i nauczycieli. 

W wolnych chwilach rozwija swoje hobby artystyczne - aktorstwo - podczas tworzenia happeningów, performance z uznanymi artystami, jak i podczas spektakli, teledysków (Miłość, Miłość - K. Zalewskiego). Od dwóch lat stale współpracuje przy produkcjach telewizyjnych dla TVN, Polsat, TV Puls - role drugoplanowe, pierwszoplanowe i epizody m.in. w "Gliniarzach", "Ekipach w akcji", "Rodzinnym Interesie", "Ukrytej Prawdzie".

W naszych szkołach prowadzi głównie indywidualne lekcje śpiewu.

 

mgr Mariusz Czajka

wokal, Class Vocals

W systemie YAMAHA Szkoła Muzyczna od 2019 roku

Absolwent Edukacji Artystycznej w zakresie sztuki muzycznej wydziału Nauk Społecznych Akademii Pomorskiej w Słupsku. Ukończył studia magisterskie z Wokalistki Jazzowej i Estradowej na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy (w klasie uznanej wokalistki dr. Joanny Żółkoś-Zagdańskiej) oraz Prowadzenie Zespołów Jazzowych i Estradowych również w Bydgoszczy.

Brał udział w warsztatach wokalnych z wieloma fachowcami od techniki głosu, jak i artystami polskiej sceny muzycznej takimi jak: Katarzyna Rościńska, Anna Domżalska, Kamila Abrahamowicz Szlempo, Monika Urlik, Natalia Lubrano, Grzegorz Hyży, Maria Sadowska, Ania Szarmach. Bierze udział w różnych projektach muzycznych. Występował na wielu scenach jako solista, aranżer czy akompaniator. Współpracuje od kilku lat z zespołem wybitnego perkusisty Mariana Szarmach.

 

mgr Klaudia Groth

wokal, Class Vocals, fortepian, keyboard

w systemie YAMAHA Szkoła Muzyczna od 2021 roku

Ważną rolę w jej życiu odgrywa muzyka, na którą składają się śpiew, gra na pianinie
oraz teatr. Uczęszczała na zajęcia zespołu teatralnego BAMBO oraz A. TO.MY, które
prowadziła Pani Anna Bronowicka. Należała również do zespołu wokalnego ETTA. W 2011
roku ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia w klasie fortepianu w Rumi. W 2021 roku
ukończyła Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na kierunku Jazz
i muzyka estradowa, specjalność Wokalistyka Jazzowa, w klasie śpiewu dr. hab. Joanny
Żółkoś – Zagdańskiej. Obecnie jest studentką piątego roku na kierunku Jazz i muzyka
estradowa, specjalność Prowadzenie zespołów jazzowych i muzyki rozrywkowej w klasie
dyrygentury prof. dr hab. Andrzeja Zubka. W 2020 roku pracowała w Szkole Muzycznej
Yamaha w Toruniu prowadząc zajęcia wokalne z dziećmi i młodzieżą.
Swoją radość ze śpiewania przekazuje innym. Obecnie śpiewa w duecie wokalnym
ETTA. W 2015 roku wystąpiła w gali 70 -lecia „Dziennika Bałtyckiego w Teatrze
Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. 2018 i 2020 roku brała udział w spektaklu
Ernesta Brylla i Wojciecha Trzcińskiego „Kolęda Nocka” pod kierownictwem muzycznym
Adama Lemańczyka w Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego
w Bydgoszczy. Studia na Akademii Muzycznej pozwoliły uwierzyć jej, że podąża właściwą
drogą, że śpiewanie to jest to, co chciałaby robić w życiu.
Laureatka wielu konkursów o zasięgu ogólnopolskim:
Wyróżnienie na X Przeglądzie Piosenki Poetyckiej im. Piotra Skrzyneckiego – Mińsk
Mazowiecki 2018.
III miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Aktorskiej Melpomena – Bydgoszcz
2018.
III miejsce w IX Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Ojczyźnianej – Włocławek 2019.
Grand Prix w duecie wokalnym ETTA w IX Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Ojczyźnianej
– Włocławek 2019.
Uśmiech, otwartość, optymizm to cechy, z którymi na co dzień dzieli się z innymi. Swoją
przyszłość chciałaby związać z muzyką oraz pracą z dziećmi i młodzieżą.

 

PERKUSJA:

mgr Piotr Góra

W systemie YAMAHA Szkoła Muzyczna od 1992 roku

Muzyk, perkusista,nauczyciel. W latach 80, jako młody perkusista grał w słynnym Big-band Gdańsk, pod dyr.Jerzego Partyki, z którym zdobył liczne nagrody, m.in. Jazz Junior, Złota Tarka. Jeszcze jako uczeń PSM II stopnia pracował w Operze Bałtyckie, w pózniejszych latach w Teatrze Muzycznym w Gdyni,Teatrze Miejskim, Teatrze Wybrzeże w charakterze perkusisty. W latach 90 był perkusistą Polskiego Teatru Instrumentalnego R.Gwalberta Miśka - jedynej tego typu instytucji muzycznej w kraju. Współpracował z wieloma zespołami i muzykami. W 2018 r wziął udział w premierze "Emigry" Jana AP Kaczmarka - poematu symfonicznego zadedykowanego miastu Gdynia. Przez kilka lat pracował za granicą w charakterze nauczyciela w klasie perkusji. Aktualnie członek zespołów: J.Knitter Blues&Folk Connection, M.Blues Band.