To content (skip navigation)

Nauczyciele

Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować usługi najwyższej klasy, które pozwolą na osiągnięcie osobistych celów w miłym, a jednocześnie profesjonalnym środowisku.

W celu osiągnięcia tak wysokich standardów nasi nauczyciele reprezentują najwyższy poziom przygotowania, a także biorą udział w regularnych i stałych szkoleniach zawodowych, aby ten poziom podnosić.

 

Karolina Szczepańska mgr Karolina Szczepańska 

dyrektor Szkoły Muzycznej YAMAHA w Wejherowie

Szkraby i Muzyka, Junior Music Course, Junior Extension Course, Junior Step Fundamental Course, Junior Step Course, Fun Key, Fun Key Kids, Play for Keeps, Pianoforte, chór.

Seminar Leader programów keyboardowych.

W systemie YAMAHA Szkoła Muzyczna od 2008 roku. 

Założycielka i dyrektor Szkoły Muzycznej YAMAHA w Wejherowie i w Rumi. Absolwentka Wydziału Dyrygentury, Kompozycji i Teorii Muzyki (specjalność: teoria muzyki) Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie - obecnie posiadającej rangę Uniwersytetu, a także Podyplomowych Studiów Menedżerskich dla twórców, artystów i animatorów kultury na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. 

Pochodzi z Wejherowa i to tutaj rozpoczęła swoją edukację muzyczną w zakresie gry na fortepianie - w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia. Naukę kontynuowała następnie w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, a potem na Akademii Muzycznej w Warszawie.

Przygodę z nauczaniem rozpoczęła już na studiach - była wolontariuszką w Szkole Muzycznej przy Ośrodku dla Niewidomych w Laskach, a także nauczycielem przedmiotów teoretycznych w Społecznej Szkole Muzycznej w Wołominie. Zdobyła również doświadczenie przy organizacji imprez, koncertów i szkoleń w Agencji Artystycznej Dziesięciu Muz w Warszawie. Od 2008 roku prowadzi kursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych w ramach systemu YAMAHA Szkoła Muzyczna - początkowo w Warszawie, od 2010 roku w Wejherowie, a od 2013 również w Rumi. Regularnie bierze udział w seminariach i szkoleniach. Koncertuje jako konferansjer, chórzystka i akompaniatorka. Współzałożycielka i pierwsza prezes (lata 2011-15) Wejherowskiego Chóru Mieszanego Camerta Musicale. W 2017 roku nagrodzona tytułem Prezesa Honorowego stowarzyszenia. 

Od października 2018 prowadzi chór dziecięco-młodzieżowy Melolandia ze Szkoły Muzycznej Yamaha w Wejherowie. Od września 2019 roku jest nauczycielem muzyki i rytmiki w Szkole Podstawowej Sióstr Zmartwychwstanek, gdzie prowadzi również chór "Wiolinki" i zespół muzyczny.
Posiada Certyfikat dla nauczycieli Grade 4. Jest Seminar Leaderem programów keyboardowych - prowadzi szkolenia dla nauczycieli w systemie YAMAHA Szkoła Muzyczna z całej Polski.

 

 

mgr Marcin Szczepański 

dyrektor ds. administracyjnych 

  

 

Mateusz Bliskowski

Mateusz Bliskowski

Gitara klasyczna, gitara elektryczna, gitara akustyczna, gitara basowa, ukulele

W systemie YAMAHA Szkoła Muzyczna od 2014 roku

Gitarzysta, pedagog, obecnie student Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, specjalność: instrumentalistyka jazzowa, gitara jazzowa. Absolwent Instytutu Muzyki Akademii Pomorskiej w Słupsku, kierunek: edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Kształcił się u wybitnych pedagogów oraz czołowych gitarzystów jazzowych, m.in. u Dra Piotra Olszewskiego oraz Dra Macieja Grzywacza. Brał udział w wielu warsztatach między innymi u gitarzystów jazzowych światowej sławy jak Lage Lund czy Kurt Rosenwinkel. Udziela się w wielu projektach i zespołach muzycznych jako solista, akompaniator, aranżer. Regularnie koncertuje w zespole muzycznym uznanego perkusisty Mariana Szarmacha.

Działalność koncertowa obejmuje głównie improwizowaną muzykę jazzową oraz aranżacje jazzowe utworów popularnych. Gitarzysta specjalizuje się w muzyce improwizowanej, wykorzystującej naturalne brzmienie gitary elektrycznej. Operuje rozbudowanymi brzmieniowo środkami harmonicznymi oraz wykorzystuje gitarę jako samodzielny, solowy instrument na wzór fortepianu. Repertuar muzyczny opiera na własnych kompozycjach oraz standardach muzyki jazzowej aranżowanych na trio.

  

mgr Marta Bagniewska

flet poprzeczny, flet prosty, saksofon, śpiew

W systemie YAMAHA Szkoła Muzyczna od 2019 roku

Ukończyła z wyróżnieniem Wydział Instrumentalny (specjalność: flet poprzeczny) w Akademii Muzycznej
im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.
Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 13 lat w PSM I i II stopnia w Grudziądzu u mgr Moniki
Dudek. Naukę kontynuowała w Akademii Muzycznej w Gdańsku u prof. Krzysztofa Langmada, oraz dr
Rafała Jędrzejewskiego. Już od drugiego roku studiów naucza gry na instrumentach w Szkole Muzycznej
Yamaha w Wejherowie, wcześniej w PSM I stopnia w Kwidzynie (w latach 2015-2017), a obecnie w PSM I
stopnia im. Stanisława Moniuszki W Pucku. Ukończyła również kurs na wychowawcę kolonijnego - była członkiem kadry na obu turnusach Music Camp 2020, organizowanych przez YSM Wejherowo w Dębrzynie.
Uczestniczyła w wielu projektach, warsztatach i kursach mistrzowskich u takich osobistości jak: Peter-
Lukas Graf, Łukasz Długosz, Gareth McLernon, Michael Martin Kofler, Andrea Lieberknecht, Aldo
Baerten, Ruth Wentorf, Andras Adorjan oraz Raffaele Trevisani. Jako kameralistka i solistka koncertowała
w kraju jak i za granicą, głównie na terenach Niemiec. Współpracowała z: orkiestrą Sinfonietta
Pomerania, Operą Bałtycką, a także z Symfoniczną Orkiestrą Akademii Muzycznej w Gdańsku, z którą
nagrała operę Stanisława Moniuszki Straszny Dwór. Obecnie jest członkiem orkiestry Bałtyckiej
Filharmonii Młodych prowadzonej przez dr Sylwię Janiak- Kobylińską. Zdobywczyni złotej nagrody na
międzynarodowym konkursie dla instrumentów dętych w Białymstoku 2018 roku.

 

mgr Katarzyna Gościewska - urlop macierzyński

Niemowlaki w Krainie Dźwięków, Szkraby i Muzyka, skrzypce

W systemie YAMAHA Szkoła Muzyczna od 2018 roku

Absolwentka Wydziału Instrumentalnego (specjalność Pedagogika instrumentalna - skrzypce, klasa dr hab. Pawła Kuklińskiego, prof. AM) Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła mając 6 lat w PSM I i II stopnia w Suwałkach.

Doskonaliła grę na skrzypcach podczas kursów mistrzowskich, prowadzonych przez światowej klasy skrzypków, takich jak: Wiesław Kwaśny, Jan Stanienda, Krzyszof Śmietana.
Wielokrotnie uczestniczyła w Międzynarodowym Festiwalu Ars Musica w Suwałkach (2011, 2012, 2013, 2014, 2015), grając w I i II skrzypcach, pełniąc funkcję inspektora orkiestry oraz lidera II skrzypiec. Stale występuje jako kameralistka a także członek orkiestr projektowych.

Brała udział w Kursie Animacji Żłobkowej i Przedszkolnej (Centrum Szkoleniowe IntoTheWorld) oraz szkoleniach metodycznych i dydaktycznych dla nauczycieli Szkół Muzycznych Yamaha. Uczestniczyła w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Z zagadnień wczesnej edukacji muzycznej" (Gdańsk 2017). Laureatka III miejsca w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Brzegu (2012).

W latach 2017-2018 była nauczycielem gry na skrzypcach w Ognisku Muczycznym Do Re Mi w Gdańsku. W grudniu 2018 pełniła zastępstwo w PSM I i II stopnia w Suwałkach. W naszej szkole prowadzi stale powiększającą się klasę skrzypiec oraz programy wczesnodziecięce Niemowlaki w Krainie Dźwięków, Szkraby i Muzyka (od 2018).

 

mgr Wiesława Szypelt 

śpiew i emisja głosu

W systemie YAMAHA Szkoła Muzyczna od 2018 roku

Wokalistka i kierownik artystyczny zespołu NonStop z Gdyni i trener wokalny w obu naszych placówkach. Wieloletni nauczyciel muzyki w dawnym Gimnazjum nr 1, a obecnie w Szkole Postawowej nr 9 w Wejherowie. Pomysłodawca i opiekun grupy artystycznej Awokado. Autorka tekstów, aranżacji i muzyki do piosenek, m.in. do spektaklu "Mała Księżniczka".

Jest absolwentką Edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Uczestniczyła również w wielu seminariach i warsztatach dla wokalistów, aktorów i nauczycieli. 

W wolnych chwilach rozwija swoje hobby artystyczne - aktorstwo - podczas tworzenia happeningów, performance z uznanymi artystami, jak i podczas spektakli, teledysków (Miłość, Miłość - K. Zalewskiego). Od dwóch lat stale współpracuje przy produkcjach telewizyjnych dla TVN, Polsat, TV Puls - role drugoplanowe, pierwszoplanowe i epizody m.in. w "Gliniarzach", "Ekipach w akcji", "Rodzinnym Interesie", "Ukrytej Prawdzie".

W naszych szkołach prowadzi głównie indywidualne lekcje śpiewu.

 

mgr Piotr Góra

perkusja

W systemie YAMAHA Szkoła Muzyczna od 1992 roku

Muzyk, perkusista,nauczyciel. W latach 80, jako młody perkusista grał w słynnym Big-band Gdańsk, pod dyr.Jerzego Partyki, z którym zdobył liczne nagrody, m.in. Jazz Junior, Złota Tarka. Jeszcze jako uczeń PSM II stopnia pracował w Operze Bałtyckie, w pózniejszych latach w Teatrze Muzycznym w Gdyni,Teatrze Miejskim, Teatrze Wybrzeże w charakterze perkusisty. W latach 90 był perkusistą Polskiego Teatru Instrumentalnego R.Gwalberta Miśka - jedynej tego typu instytucji muzycznej w kraju. Współpracował z wieloma zespołami i muzykami. W 2018 r wziął udział w premierze "Emigry" Jana AP Kaczmarka - poematu symfonicznego zadedykowanego miastu Gdynia. Przez kilka lat pracował za granicą w charakterze nauczyciela w klasie perkusji. Aktualnie członek zespołów: J.Knitter Blues&Folk Connection, M.Blues Band.

 

mgr Kinga Kasicka 

Fun Key Kids, Fun Key, Play for Keeps, Pianoforte, wokal i emisja głosu

W systemie YAMAHA Szkoła Muzyczna od 2020 roku 

 

 

lic. Mariusz Czajka

wokal, Class Vocals

W systemie YAMAHA Szkoła Muzyczna od 2019 roku

Absolwent Edukacji Artystycznej w zakresie sztuki muzycznej wydziału Nauk Społecznych Akademii Pomorskiej w Słupsku. Ukończył studia licencjackie z Wokalistki Jazzowej i Estradowej na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Obecnie student studiów magisterskich powyższego profilu, oraz student trzeciego roku kierunku: Prowadzenie Zespołów Jazzowych i Estradowych również w Bydgoszczy. Doskonali śpiew w klasie uznanej Wokalistki dr. Joanny Żółkoś-Zagdańskiej.

Brał udział w warsztatach wokalnych z wieloma fachowcami od techniki głosu, jak i artystami polskiej sceny muzycznej takimi jak: Katarzyna Rościńska, Anna Domżalska, Kamila Abrahamowicz Szlempo, Monika Urlik, Natalia Lubrano, Grzegorz Hyży, Maria Sadowska, Ania Szarmach. Bierze udział w różnych projektach muzycznych. Występował na wielu scenach jako solista, aranżer czy akompaniator. Współpracuje od kilku lat z zespołem wybitnego perkusisty Mariana Szarmach.

 

mgr Marta Dołęgowska 

skrzypce, sekretariat 

W systemie YAMAHA Szkoła Muzyczna od 2020 roku

 

Mikołaj Mazurkiewicz 

gitara 

Uczeń gitary klasycznej, a następnie elektrycznej w Szkole Muzycznej Yamaha w Wejherowie od 2010 roku, od 2014 roku pod kierunkiem mgr Mateusza Bliskowskiego. Występuje z zespołem ACHAT (dawniej Shreds of Glasses) w Wejherowie.